Tutaj powinien być opis

Był sobie doktor...

18 lutego 2020 roku uczniowie klas O, I i II, obejrzeli w Kinie POLONEZ w Skierniewicach, przedstawienie pt: „Doktor i jego zwierzęta”, wystawione przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.

Doktor wraz ze swoimi zwierzętami prowadził spokojne życie do czasu, kiedy z Afryki dotarła straszna wiadomość, że groźna choroba zagrażała życiu wielu małp. Doktor w otoczeniu swoich najbliższych przyjaciół wyruszył na ratunek. Podróż przez morze okazała się bardzo niebezpieczna. Wędrówka przez dziką dżunglę też nie była łatwa, zagrożeniem były jadowite węże, ale i tamtejszy kanibal. Mimo wielu przeciwności udało się wyleczyć chore zwierzęta. Przyjaciele powrócili cało i zdrowo z dalekiej wyprawy.

Dzieci oglądały sztukę z dużym zainteresowaniem. Od czasu do czasu bardzo entuzjastycznie reagowały na pełne humoru dialogi i zachowania bohaterów. Porywały je rytmiczne piosenki w wykonaniu aktorów. Na koniec posypały się gromkie brawa. Wspólnie odśpiewano finałową piosenkę. Aktorzy przypomnieli podstawowe zasady zachowania się w lesie, oraz wobec zwierząt.

Być może po przedstawieniu dzieci nieco inaczej, z większą sympatią i życzliwością będą patrzeć na wszystkie żywe istoty.

Wyjazd na spektakl zorganizowały wychowawczynie: Alicja Muras, Zofia Laskowska i Katarzyna Bogucka.

  • Witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Józefa Chełmońskiego w Błędowie!