Tutaj powinien być opis

Patroni roku 2020

21 lutego 2020 r. odbył się apel poświęcony Patronom Roku 2020. Uczniowie podkreślili, że parlamentarzyści polscy, w myśl art. 33a Regulaminu Sejmu RP, ustanowili w drodze okolicznościowych uchwał patronaty na rok 2020. Uhonorowani zostali św. Jan Paweł II, hetman Stanisław Żółkiewski, filozof Roman Ingarden, pisarz Leopold Tyrmand. Rok bieżący jest też rokiem Bitwy Warszawskiej 1920 roku i Zaślubin Polski z morzem w Pucku w jej 100. rocznicę. Podczas apelu przybliżono sylwetki zasłużonych Polaków, a także podano najważniejsze informacje dotyczące wyróżnionych wydarzeń. Na koniec ósmoklasiści wyświetlili ciekawą prezentację poświęconą Janowi Pawłowi II. Apel przygotowali uczniowie klasy ósmej pod czujnym okiem nauczycieli: p. A. Bombrych i p. T. Kłosińskiego.

  • Witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Józefa Chełmońskiego w Błędowie!