Tutaj powinien być opis

"Strach ma wielkie oczy" - spektakl profilaktyczny

Dnia 20 lutego 2020 roku uczniowie naszej szkoły z klas 0-VI obejrzeli spektakl teatralny "Strach ma wielkie oczy". W spektaklu poruszony został problem agresji przemocy i - zjawiska coraz bardziej powszechnego wśród dzieci i młodzieży. Pokazano jak sobie radzić w sytuacji zagrożenia. Najważniejsza rada, to przerwać milczenie i zwrócić się o pomoc np. do nauczycieli, którzy wiedzą jak wyjść z opresji.

   Wskazano sposoby radzenia sobie w sytuacji przemocy, a także udowodniono w zabawny sposób, iż zawsze znajdzie się pozytywne wyjście z trudnej sytuacji.
Aktorzy swoją charyzmą, radością i świetną grą aktorską wprowadzili dzieci w świat owadów, w którym Piegowata i Żądełko byli prześladowani przez Karalucha Ochydka.
To piękne, ale i zabawne przedstawienie dało dzieciom dużą porcję walorów edukacyjnych i zarazem było dla nich niepowtarzalną okazją do bezpośredniej zabawy z aktorami. Cała gama oryginalnych bohaterów, wartka akcja i rozbrajający kunszt kabaretowy gwarantują.
Grupa T z Torunia opracowuje scenariusze przy merytorycznym wsparciu psychologa dziecięcego i pedagoga szkolnego, co stanowi dodatkowy walor ich terapeutycznych wystąpień niesamowite widowisko zarówno dla dziecięcego jak i dorosłego widza.

  • Witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Józefa Chełmońskiego w Błędowie!