Tutaj powinien być opis

Dzień babci i dziadka

W dniu 31 stycznia w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka. Licznie przybyli goście zasiedli do przygotowanych dla nich stołów  i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość oraz skupienie.

Na wstępie pani dyrektor Ewa Piorun przywitała wszystkich gości. Oprócz Babć i Dziadków zaszczycili nas swoją obecnością: Wójt Gminy Chąśno – pan Dariusz Reczulski, przewodnicząca Rady Rodziców pani Monika Myszewska  - zaproszeni na tę uroczystość przez dzieci.

 Babcia i dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu dzieci z oddziału przedszkolnego pamiętały o swoich Babciach oraz  Dziadkach i pod kierunkiem wychowawczyni Alicji Muras przygotowały dla nich program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Oprócz montażu słowno – muzycznego, szanowni goście obejrzeli także pokazy taneczne z akompaniamentem instrumentów perkusyjnych w wykonaniu swoich wnuczek i wnuczków. Mali artyści z wielkim przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Po zaprezentowaniu  programu artystycznego dzieci  wręczyły dziadkom własnoręcznie ozdobione upominki: kalendarze ze zdjęciem swojej wnuczki lub wnuczka,  medale „Dla najlepszej babci na świecie i dla najlepszego dziadka na świecie” oraz pudełeczko ze zdrową herbatką.

 Następnie dzieci wraz z Babciami i Dziadkami zostali zaproszeni na przygotowany przez Mamy słodki poczęstunek.

Na zakończenie uroczystości dziadkowie i wnuczęta zostali zaproszeni do wspólnego pamiątkowego zdjęcia. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

Jeszcze raz dziękujemy Babciom i Dziadkom za przybycie i życzymy im zdrowia, radości i wielu wspaniałych lat z wnukami.

Serdeczne podziękowania kierujemy do  Rodziców, którzy  upiekli ciasta i pomogli w organizacji przyjęcia.

  • Witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Józefa Chełmońskiego w Błędowie!