Tutaj powinien być opis

Koncert kolęd i pastorałek

„Wśród nocnej ciszy …” - pod takim hasłem w czwartek 09 stycznia 2020r. odbył się w naszej szkole wzruszający, pełen zadumy koncert kolęd i pastorałek, którego celem było przeniesienie się choć na chwilę w atmosferę świąt Bożego Narodzenia, której towarzyszy przepiękna tradycja śpiewania kolęd. Prowadzący uroczystość uczniowie podkreślili, że nie ma w kalendarzu dni bardziej uroczystych, kiedy to tradycja łączy się ze współczesnością, a rodzinna przeszłość z teraźniejszością. Gdy w pamięci odżywają zapamiętane
z dzieciństwa świąteczne zwyczaje, rośnie pragnienie, by znowu ucieszyć blaskiem choinki, poczuć w ustach smak domowego makowca, niecierpliwie rozwiązać wstążeczki prezentów... Boże Narodzenie przychodzi co roku i wszyscy dajemy się ponieść atmosferze pełnej duchowych wzruszeń, domowego ciepła i harmonii. W koncercie wystąpili uczniowie z każdej klasy naszej szkoły oraz zaproszeni do wspólnego kolędowania koledzy ze Szkoły Podstawowej w Kocierzewie Południowym i Szkoły Podstawowej w Łaguszewie. Dla dość licznie zgromadzonej publiczności młodzież przygotowała wiele niespodzianek muzycznych i artystycznych, a kolędowe popisy uczniów uzupełniała tajemnicza świąteczna dekoracja oraz akompaniamenty na gitarze, keyboardzie, skrzypcach, trąbce czy wiolonczeli. Na koniec wszyscy razem zaśpiewali jedną z najpiękniejszych polskich kolęd „Cicha noc”.

Wśród gości znaleźli się Wójt Gminy Chąśno, Sekretarz Gminy, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kocierzewie, nauczyciele, rodzice.

Kolędowanie wspólnie z uczniami klasy ósmej przygotowały: Alicja Bombrych, Aneta Staszewska i Bogumiła Pawlina-Pietrzak.

To wspaniale, że koncert kolęd i pastorałek łączy pokolenia i wyzwala niezapomniane emocje...

  • Witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Józefa Chełmońskiego w Błędowie!