Tutaj powinien być opis

Czytamy młodszym / kącik czytelniczy

Zachęcamy do czytania

20 grudnia 2019 r. kolejna klasa – tym razem IV – włączyła się do akcji „Jak starsi uczniowie zachęcają młodszych kolegów do czytania książek?”.  Tomasz Guz, Julia Mańkowska oraz Dawid Wróbel zaprezentowali przedszkolakom kilka wierszy Jana Brzechwy. Lekturę poprzedzili krótkim omówieniem twórczości pisarza. Podkreślili zarówno dydaktyczny charakter utworów, jak i ich humorystyczne zabarwienie. Do każdego dzieła przygotowali po kilka pytań. Przedszkolaki chętnie i - co istotne – poprawnie na nie odpowiadały. W nagrodę za aktywny udział w zajęciach otrzymały od czwartoklasistów drobne upominki: zakładki do książek, plany lekcji oraz cukierki.

Akcję tę przygotowały panie: Alicja Bombrych oraz Katarzyna Włodarska.

.......................................................................................................................................................

Kącik czytelniczy

Od 9 grudnia 2019 r. uczniowie naszej szkoły mają możliwość korzystania z tzw. kącika czytelniczego. Regał z wybranymi książkami znajduje się na dolnym korytarzu dawnego gimnazjum. Pierwszymi zaproponowanymi przez pomysłodawczynie akcji, tj. panie Alicję Bombrych i Katarzynę Włodarską, tekstami są utwory Jana Brzechwy. Kącik czytelniczy cieszy się dużym zainteresowaniem. Uczniowie chętnie sięgają po ulubione lektury oraz dzielą się przemyśleniami na ich temat. O właściwą ekspozycję książek dbają uczennice klasy V: Wiktoria Mańkowska, Daria Mika, Wiktoria Siejka, Marta Sztarbała i Kinga Pięta.

  • Witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Józefa Chełmońskiego w Błędowie!