Tutaj powinien być opis

Starsi czytają młodszym

18 grudnia 2019 r. uczniowie klasy V: Szymon Czarnecki, Zofia Redos, Gabriela Rutkowska oraz Maria Uczciwek pod kierunkiem nauczyciela polonisty p. Katarzyny Włodarskiej oraz bibliotekarza  p. Alicji Bombrych wzięli udział w akcji Jak starsi uczniowie zachęcają młodszych kolegów do czytania książek? Przedstawili klasie I krótką charakterystykę twórczości Jana Brzechwy oraz przeczytali kilka jego utworów m.in. Srokę, Kłamczuchę, Rozmawiała gęś z prosięciem, Żabę, Kwokę, Na straganie itd. Do każdego wiersza przygotowali również kilka pytań. Pierwszoklasiści chętnie na nie odpowiadali, wykazując się spostrzegawczością i umiejętnością wyszukiwania i zapamiętywania najważniejszych treści. Na zakończenie lekcji uczniowie klasy V rozdali młodszym kolegom drobne upominki: zakładki do książek, kolorowe plany lekcji oraz cukierki. Spotkanie przebiegało w miłej i radosnej atmosferze, a entuzjazm uczestników skłania nas do podjęcia kolejnych takich inicjatyw.

Akcja ta wpisała się także w ramy projektu W świecie książek Jana Brzechwy, który jest realizowany od października tego roku w naszej szkole.

  • Witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Józefa Chełmońskiego w Błędowie!