Tutaj powinien być opis

Obejrzeliśmy wystawę zdjęć „Jeszcze słychać śpiew i rżenie koni… Wrzesień 1939 roku w Łowiczu”

Wystawa „Jeszcze słychać śpiew i rżenie koni… Wrzesień 1939 roku w Łowiczu ” była kontynuacją wydarzeń związanych z uczczeniem w naszej szkole 80. Rocznicy wybuchu II wojny światowej. Dzięki wspaniałym zdjęciom mogliśmy zobaczyć mieszkańców Łowicza i okolic w okresie pierwszych dni okupacji hitlerowskiej. Zdjęcia pokazują wysiłek łowickiego społeczeństwa przygotowującego się do wojny. Wystawa pokazała uczniom i przypomniała  lokalnemu społeczeństwu  tragiczny okres z dziejów Łowicza i okolic. Upamiętniła obywateli poległych w obronie Polski we wrześniu 1939 r., a także skłoniła  do refleksji nad trudną historią Polski i naszego regionu oraz ukazała ogrom tragedii jakie niesie ze sobą wojna. Wystawę zorganizowali Alicja Bombrych  i Tomasz Kłosiński.
Serdecznie dziękujemy Muzeum w Łowiczu za wypożyczenie ekspozycji.

  • Witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Józefa Chełmońskiego w Błędowie!