Tutaj powinien być opis

30. rocznica Konwencji o prawach dziecka

W 1989 r. światowi przywódcy podjęli historyczne zobowiązanie wobec dzieci na świecie i przyjęli Konwencję o prawach dziecka. Nasza szkoła dołączyła do inicjatywy UNICEF Polska i zorganizowała obchody 30. rocznicy uchwalenia tego dokumentu. W zeszłym tygodniu nauczyciele wychowawcy przybliżali uczniom koncepcję praw dziecka podczas zajęć edukacyjnych, a dziś, 20 listopada 2019 roku Samorząd Uczniowski przygotował z tej okazji krótki, podsumowujący apel. Uczennice klasy VII - Maja i Kamila opowiedziały zebranym o głównych założeniach konwencji oraz przypomniały uczniom jak dużą rolę w jej uchwaleniu odegrała Polska. Wszyscy uczniowie przyszli dziś do szkoły ubrani na niebiesko jednocząc się ze szlachetną inicjatywą UNICEF-u.

  • Witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Józefa Chełmońskiego w Błędowie!