Tutaj powinien być opis

Historio! W pamięci trwaj!

19 listopada 2019 r.  odbyła się w naszej szkole uroczysta Wieczornica  upamiętniająca przypadającą w tym roku 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Uroczystość  rozpoczęła się o godz. 16.00 i oprócz społeczności szkolnej i lokalnej wzięły w niej udział władze miasta, powiatu i gminy oraz dyrektorzy i delegacje ze Szkoły Podstawowej w Kocierzewie i Szkoły Podstawowej w Mastkach. Obecni byli Wicestarosta powiatu pan Piotr Malczyk, Wójt Gminy Chąśno pan Dariusz Reczulski, przewodniczący rady gminy pan Ireneusz Sołtysiak, a także pracownicy urzędu gminy. Ta „żywa lekcja historii” przypomniała jak tragicznym wydarzeniem dla Polaków była II wojna światowa. Uczniowie w swym wystąpieniu przybliżyli wydarzenia pamiętnego września i zwrócili szczególną uwagę na walki nad Bzurą. Czytano teksty historyczne, recytowano poezję patriotyczną, wspominano trudne wojenne chwile, a pamięć o ludziach i wydarzeniach z przeszłości ważnych dla naszego narodu uczczono minutą ciszy.  Jednak głównym punktem programu wieczornicy był śpiew. Pieśni historyczne i patriotyczne są częścią naszej tożsamości narodowej, opowiadają o naszych dziejach, sławią bohaterów, krzepią ducha. To właśnie poprzez pieśni i wiersze  uczniowie ukazali poświęcenie, miłość i patriotyzm Polaków i okrucieństwo agresorów.

 Program słowno- muzyczny został przygotowany przez uczniów klas IV-VIII pod kierunkiem pani Alicji Bombrych, Katarzyny Wojciechowskiej i Tomasza Kłosińskiego.

  • Witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Józefa Chełmońskiego w Błędowie!