Tutaj powinien być opis

Śniadanie daje moc!

We czwartek 7 listopada 2019r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klasy I i II, podobnie jak to było w latach ubiegłych, zorganizowały „Dzień Zdrowego Śniadania”. Pomagali im  wychowawcy oraz przedstawiciele Rodziców z poszczególnych klas.

Dzieci najpierw przypomniały sobie, co to jest zdrowe śniadanie, przygotowały klasy do sporządzania zdrowego śniadania oraz poddały się zabiegom higienicznym – umyły ręce i założyły fartuszki oraz nakrycia na głowy. Następnie przystąpiły do przygotowania sałatek, kanapek, owocowych szaszłyków  i soków, warzywnych chipsów oraz smakowitych kanapek. Nie zabrakło również owocowo - warzywnych drzewek, ośmiornic i krokodyli. Wspólny posiłek był okazją do wymiany pomysłów na zdrowe śniadanie.

Przygotowanie wspólnego śniadania było dla dzieci wspaniałą zabawą oraz integracją. Celem było zwiększenie świadomości naszych podopiecznych na temat zdrowego odżywiania się. Wszystkie dzieci biorące udział w akcji
 z apetytem zjadały przygotowane posiłki utwierdzając się w przekonaniu, że zdrowe jedzenie może być pyszne.

Zorganizowanie śniadania w takiej formie nie byłoby możliwe bez pomocy Rodziców, którym bardzo dziękujemy za zaangażowanie, przekazanie zdrowych produktów potrzebnych do jego przygotowania. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do Mam, które czynnie włączyły się w przygotowanie śniadania poświęcając swój wolny czas.

  • Witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Józefa Chełmońskiego w Błędowie!