Tutaj powinien być opis

Pociąg do wolności. Żeby Polska była Polską!

Pod takim hasłem 8 listopada 2019r. przebiegały w naszej szkole obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 11.11 wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego, co było odpowiedzią na akcję MEN „Szkoła do hymnu”. Prowadzący kolejarze wprowadzili społeczność szkolną w atmosferę kolejnych trudnych okresów w historii Polski oraz pokazali męstwo jakim wykazał się naród, aby odzyskać utraconą wolność. Pociąg historii zatrzymywał się na czterech stacjach: NIEWOLA, POWSTANIA, I WOJNA ŚWIATOWA, WOLNOŚĆ. Widowisko pokazało, jak niewiele trzeba by stracić wolność, a jak dużo by ją odzyskać. Uczniowie w swym wystąpieniu podkreślili, że dzięki ofiarności naszych przodków Polska powróciła na mapę Europy, a my mamy dziś szczęście dorastać w wolnym kraju. Aby oddać cześć wszystkim, którzy swe życie oddali za ojczyznę, zapalony został symboliczny znicz pamięci. Atmosferę tych trudnych dla narodu polskiego chwil w wystąpieniu uczniów podkreślała poezja i pieśni patriotyczne. Akademię przygotowała klasa szósta pod okiem wychowawcy – pana Tomasza Kłosińskiego, polonisty – pani Alicji Bombrych i nauczyciela muzyki - pani Katarzyny Wojciechowskiej.

  • Witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Józefa Chełmońskiego w Błędowie!