Tutaj powinien być opis

Oto jest dzień… Wizyta biskupa.

27 maja 2019 roku do naszej szkoły przybył z wizytą Ksiądz Biskup Wojciech Osial, któremu towarzyszył Proboszcz Parafii św. Rocha w Boczkach ks. Mariusz Szmajdziński. W tym uroczystym dniu panowała niesamowita atmosfera radosnego oczekiwania. Dostojnego Gościa przed budynkiem szkoły powitali przedstawiciele rady rodziców ( Pani Łucja Sierota i Pan Piotr Klimkiewicz ) i uczniowie. Uroczystość uświetnił wzruszający i bogaty w treści występ uczniów z klasy ósmej i trzeciej gimnazjum przybliżający naukę oraz najważniejsze przesłania i myśli Jana Pawła II. Na powitanie młodzież ubrana w stroje łowickie zaśpiewała  Jego Ekscelencji „Bądź pozdrowiony Gościu nasz” i Oto jest dzień … Następnie uroczyste słowa powitania wygłosiła Pani Dyrektor, która podkreśliła, iż wizyta tak zacnego gościa zdaje się być szczególnie istotna w obecnych czasach, zwłaszcza – dla młodego pokolenia i nie bez znaczenia jest rola kościoła w naszym życiu  i w życiu każdej społeczności szkolnej. Równie gorące słowa przekazali przedstawiciele uczniów. Głównym punktem części artystycznej był Polonez w strojach łowickich zatańczony przez klasy VIII i III gimn.  Po części artystycznej wystąpił Ksiądz Biskup, który podziękował uczniom i nauczycielom za trud i zaangażowanie oraz wyraził uznanie dla zdolności naszych uczniów. Spotkanie zakończyło się udzieleniem wszystkim zebranym Błogosławieństwa Bożego, wykonaniem pamiątkowych zdjęć z uczniami i nauczycielami. Ksiądz Biskup dokonał również pamiątkowego wpisu do Kroniki Szkolnej. Na pamiątkę wizyty Księdza Biskupa w naszej placówce młodzież wręczyła Gościowi fotoalbum Z życia Szkoły Podstawowej im. Józefa Chełmońskiego w Błędowie.

Na zakończenie odbyło się spotkanie Biskupa z gronem pedagogicznym, pracownikami szkoły, rodzicami. Wzięli w nim udział również: Wójt Gminy Dariusz Reczulski i Przewodniczący Rady Gminy Ireneusz Sołtysiak. Ta wyjątkowa wizyta i spotkanie z tak ważnym Gościem na długo pozostanie w naszej pamięci.

  • Witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Józefa Chełmońskiego w Błędowie!