Tutaj powinien być opis

Witam cię kartek szelestem…

Pod takim hasłem w dniu 16 maja 2019 r. odbyło się pasowanie klasy I na czytelnika biblioteki szkolnej i tym samym oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie, przygotowane przez uczniów klasy ósmej pod kierunkiem bibliotekarki. Starsi koledzy wcielili się w książkowych bohaterów i przekazywali swoim młodszym kolegom książkowe mądrości, recytowali wiersze, śpiewali piosenki o książkach. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę. Odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Pod okiem swojej wychowawczyni przygotowali także montaż słowno – muzyczny poświęcony wielkim korzyściom jakie niesie czytanie.

Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli przed Królową Książką uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani bibliotekarka ogromną książką dokonała uroczystego pasowania. Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, które wręczyła im pani dyrektor, zakładki do książki i upominki od rodziców.

Było barwnie, wesoło i uroczyście, a spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze.

  • Witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Józefa Chełmońskiego w Błędowie!