Tutaj powinien być opis

OD 100 LAT WSZĘDZIE DLA WSZYSTKICH.

Z okazji 1OO LECIA POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA, w naszej szkole odbył się uroczysty apel zorganizowany przez najstarszych uczniów, którzy należą do Szkolnego Koła PCK. Na początku prelegenci przypomnieli działania prowadzone przez Polski Czerwony Krzyż. Następnie został odsłuchany hymn PCK. Nieco więcej uwagi zostało poświęcone honorowemu krwiodawstwu. Krótko została przedstawiona historia powstania Szkolnych Kół PCK.

Drugą część apelu stanowiło przedstawienie, którego celem było zaprezentowanie historii powstania Czerwonego Krzyża i Polskiego Czerwonego Krzyża. Przybliżono historię życia Henrego Dunanta- współtwórcy PCK. Zwrócono uwagę na najważniejsze daty i wydarzenia, które przyczyniły się do powstania Czerwonego Krzyża i Polskiego Czerwonego Krzyża.

Trzecią częścią apelu było ukazanie współczesnego działania Szkolnego Koła PCK w Błędowie. Dlatego też, w formie przedstawienia, uczniowie zaprezentowali spotkanie członków Szkolnego Koła PCK. W aktorki sposób, uczniowie zastanawiali się nad planem pracy Szkolnego Koła PCK oraz formą pomocy drugiemu człowiekowi. Na zakończenie, uczniowie zaśpiewali piosenkę Tolerancja Stanisława Soyki.

Na tą wyjątkową okazję została również przygotowana dekoracja. Na gazetce zaprezentowano hasła- zasady, którymi kieruje się Czerwony Krzyż, jak humanitaryzm, bezstronność, neutralność, niezależność, dobrowolność, jedność, powszechność. Pojawiły się również ,,złote myśli” mówiące o bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi, jak:

  • Człowiek jest tyle wart, ile może dać z siebie innym

  • Ten, który daje, otrzymuje jeszcze więcej

  • Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi

  • Dobro rodzi się wtedy, gdy ludzie zapominają o sobie

  • Dobro. Im więcej go dajesz tym więcej dostajesz

  • Nigdy nie poznamy całego dobra, jakie może dać zwykły uśmiech

  • Witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Józefa Chełmońskiego w Błędowie!

  • |
  • REALIZUJEMY PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ "NOWA JAKOŚĆ EDUKACJI W GMINIE CHĄŚNO". WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA: 509.157,60 ZŁ