Tutaj powinien być opis

„Szanuj Ziemię ponad wszystko, bo to Twoje środowisko”

„Szanuj Ziemię ponad wszystko, bo to Twoje środowisko” z takim przesłaniem rozpoczęliśmy w dniu 26 kwietnia apel z okazji Światowego Dnia Ziemi przygotowany przez klasę III szkoły podstawowej pod kierunkiem wych. Alicji Muras.

Celem apelu było promowanie postaw proekologicznych wśród uczniów i osób dorosłych.

Dzieci chciały uświadomić wszystkim, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi poprzez recytację wierszy, odgrywanych scenek, prezentację piosenek oraz haseł proekologicznych, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze – tak, aby wystarczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody i dbać o środowisko.

Budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody to główne cele tegorocznych obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole pod hasłem „Szanuj  Ziemię ponad wszystko, bo to Twoje środowisko”.

Widzowie dowiedzieli się najpierw, co naszą planetę zatruwa i niszczy. Później, jak należy segregować odpady i dbać o nasze środowisko. Wiele emocji wśród uczestników wzbudziły słowa Pani Ziemi, wypowiedziane przez Julię Mańkowską, wcielającą się w planetę Ziemię, która z wielkim smutkiem opowiadała, że nie daje sobie już rady z tą wielką górą różnych śmieci i prosiła dzieci, żeby ją posprzątały. Uczniowie z ogromnym zapałem posprzątali Ziemię i posegregowali wszystkie odpady. Kulminacyjnym punktem obchodów Dnia Ziemi była piosenka pod znamiennym tytułem „Zostawcie nam czysty świat” będąca apelem najmłodszych do ludzi dorosłych.

Dziękujemy wszystkim za udział w uroczystości, szczególne słowa podziękowania kierujemy do obecnych rodziców i dziadków.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości.

  • Witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Józefa Chełmońskiego w Błędowie!