Tutaj powinien być opis

Dobro zawsze zwycięża, a zło zostaje ukarane - odwieczne prawa moralne

7 stycznia 2019r. w Teatrze Muzycznym w Łodzi klasy szósta, siódma i ósma obejrzały sztukę opartą na tragedii Juliusza Słowackiego pod tytułem: "Balladyna". Spektakl  wystawiany przez Krakowską Agencję artystyczną filia w Bielsku – Białej był doskonałym uzupełnieniem czytanej lektury. Ten mający już prawie dwieście lat dramat jest ciągle aktualny i ma się wrażenie, że został napisany teraz, w dwudziestym pierwszym wieku. Jego treść bowiem ciągle wzbudza emocje i fascynuje odbiorców. Ukazuje nie zanikające namiętności: chęć posiadania, żądzę władzy, które widoczne są również we współczesnym świecie. Utwór pokazuje jak te okrutne namiętności potrafią zawładnąć człowiekiem i do jakich złych czynów jest on zdolny, czego przykładem jest tytułowa Balladyna, która zabiegając o względy bogatego księcia Kirkora, zabija swoją dobroduszną i wrażliwą siostrą Alinę. Jednak „ nie ma zbrodni bez kary” i strzeżcie się wszyscy, którzy dopuszczacie się złych czynów, czego przykładem jest kara jaka spotkała Balladynę. Ciekawymi elementami dramatu Słowackiego było miejsce, w którym akacja się rozgrywa. Jak mówią didaskalia „Za czasów bajecznych, koło jeziora Gopło”.
Dynamiczna akcja spektaklu  nie pozwalała na nudę czy zmęczenie, widz cały czas, nawet jeśli znał treść, był umiejętnie utrzymywany w napięciu, był ciekawy jak potoczą się losy bohaterów. Czasem wydarzenia rozgrywały się tak szybko, że trzeba było skupiać się, by za nimi nadążyć. W tle rozbrzmiewająca mroczna, tajemnicza, nastrojowa muzyka, która świetnie pasowała do klimatu "
Balladyny".
Spektakl był dla nas  niesamowitym przeżyciem skłaniającym do refleksji nad własnym życiem i otaczającą rzeczywistością. W drodze powrotnej oczywiście udaliśmy się do restauracji McDonald’s na „małe co nieco”. Wyjazd zorganizowała pani Alicja Bombrych, a opiekunami były: pani dyrektor Dorota Osowska oraz panie Elżbieta Miedzianowska i Ewa Pniewska.

  • Witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Józefa Chełmońskiego w Błędowie!

  • |
  • REALIZUJEMY PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ "NOWA JAKOŚĆ EDUKACJI W GMINIE CHĄŚNO". WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA: 509.157,60 ZŁ