Tutaj powinien być opis

Wizyta w Zamku Królewskim

Dnia 11 grudnia 2018 roku klasy IV, V i VI szkoły podstawowej w Błędowie wybrały się na wycieczkę do Warszawy w celu zwiedzenia Zamku Królewskiego. Podczas wizyty uczniowie dowiedzieli się wiele o burzliwej historii zamku, jego zniszczeniu, odbudowie oraz najznamienitszych lokatorach. Zwiedzając pomieszczenia królewskiej posiadłości podziwialiśmy pięknie urządzone wnętrza i słuchaliśmy zajmujących opowieści naszych przewodników. Widzieliśmy warte miliony skrzypce Stradivariusa, warszawskie pejzaże Canaletta i poznaliśmy królewskie zwyczaje. Czy wiecie, że król Stanisław August Poniatowski codziennie wstawał punktualnie o 8 rano, a na śniadanie jadał zawsze rosół? 

Więcej o historii zamku: https://www.zamek-krolewski.pl/historia/historia

Więcej zdjęć na Naszym facebooku: https://www.facebook.com/pg/zspbledow/photos/?tab=album&album_id=1728448097255699

  • Witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Józefa Chełmońskiego w Błędowie!

  • |
  • REALIZUJEMY PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ "NOWA JAKOŚĆ EDUKACJI W GMINIE CHĄŚNO". WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA: 509.157,60 ZŁ