Tutaj powinien być opis

Dzień Zdrowia - „Żeby zdrowym być…”

We czwartek 12 kwietnia uczniowie klas 0 – V, p. dyr. Dorota Osowska, wychowawcy, nauczyciele, rodzice, dziadkowie i pracownicy szkoły zgromadzili się w Sali gimnastycznej, by uczestniczyć w uroczystości z okazji przypadającego 7 kwietnia Światowego Dnia Zdrowia.

 Rok 2018 przebiega pod hasłem „Zdrowie dla wszystkich”. Nasza placówka, która od lat realizuje zadania propagujące zdrowie w ramach Szkoły Promującej Zdrowie, corocznie przyłącza się do obchodów tego dnia.

W tym roku program artystyczny pod hasłem „Żeby zdrowym być…” przygotowali uczniowie z klasy II pod opieką wychowawczyni Alicji Muras.

Dzieci przedstawiły program zawierający informacje o zaletach zdrowego odżywiania się, aktywności fizycznej, dbania o higienę osobistą i higienę jamy ustnej oraz znaczenie witamin w życiu człowieka i aktywnych form spędzania wolnego czasu.  Zwróciły również uwagę na szkodliwość hałasu, a wszystko to w formie scenek dramowych, wierszowanych wypowiedzi, piosenek i pokazu ćwiczeń ruchowych połączonych z breakdance. Żywiołowy występ drugoklasistów wzbudził duże zainteresowanie widowni, która słuchała z uwagą  i na koniec gromkimi brawami nagrodziła występujących.

Program artystyczny  podsumowała p. dyrektor dziękując dzieciom kl. II i wychowawczyni za przygotowanie Dnia Zdrowia oraz zachęciła wszystkich do prowadzenia zdrowego stylu odżywiania połączonego z aktywnością fizyczną.

To miłe spotkanie zakończyło się wspólną fotografią.

Wychowawczyni klasy II bardzo dziękuje wszystkim, a w szczególności rodzicom i dziadkom za uczestnictwo w uroczystości oraz pomoc w przygotowaniu strojów.

Poniżej relacja zdjęciowa z uroczystości.

  • Witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Józefa Chełmońskiego w Błędowie!

  • |
  • REALIZUJEMY PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ "NOWA JAKOŚĆ EDUKACJI W GMINIE CHĄŚNO". WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA: 509.157,60 ZŁ