Tutaj powinien być opis

Dla Niepodległej

W dniu 19 marca 2018 r. odbył się w naszej szkole apel,  na którym miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy „W drodze do niepodległości”. Na samym początku młodzież z klasy trzeciej (Michalina Majer i Michał Jabłoński) przypomniała  całej społeczności  szkolnej uchwałę Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej dotyczącą   „Patronów i jubileuszy roku 2018” oraz to, że rok szkolny 2017/2018 to „Rok dla Niepodległej”. Krótkie informacje o każdej postaci (Zbigniew Herbert, Irena Sendlerowa, arcybiskup Ignacy Tokarczuk) i wydarzeniu (Jubileusz 100 -lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, pamięci powstania Wielkopolskiego, Konfederacji Barskiej, Praw Kobiet) poparte były prezentacją przygotowaną przez uczniów z klasy drugiej (Bartosza Wojciechowskiego i Bartka Piętę). Prowadzący apel uczniowie uroczyście zapowiedzieli  i zachęcili do oglądania wystawy. Na zakończenie wszyscy obejrzeli „ Animowaną historię Polski”. Apel i wystawę przygotowali: Alicja Bombrych, Katarzyna Bogucka i Tomasz Kłosiński. W motażu wystawy pomagali panowie z klasy III gimnazjum: Mateusz Anyszka, Łukasz Jabłoński i Tomasz Rojek. 


Partnerami projektu "Dla Niepodległej" są Archiwum Akt Nowych, Bank Pocztowy S.A., Narodowe Archiwum Cyfrowe oraz PERN S.A.

więcej o zaangażowanych w realizację projektu: https://dlaniepodleglej.pl/partnerzy/

  • Witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Józefa Chełmońskiego w Błędowie!

  • |
  • REALIZUJEMY PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ "NOWA JAKOŚĆ EDUKACJI W GMINIE CHĄŚNO". WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA: 509.157,60 ZŁ