Tutaj powinien być opis

"Bliżej chemii, bliżej biologii" - warsztaty w II LO

W środę 7 marca 2018r. gimnazjaliści z klasy trzeciej wzięli udział w warsztatach edukacyjnych „Bliżej chemii, bliżej biologii”, które odbyły się w II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu. Te niezwykłe warsztaty, łączyły w sobie wiedzę z zakresu chemii i biologii. Pokazały jak w prosty i bezpieczny sposób wykonać ciekawe eksperymenty z wykorzystaniem artykułów znajdujących się w każdej kuchni. Nie zabrakło także profesjonalnych odczynników, które pozwoliły uczestnikom poczuć się jak prawdziwi naukowcy! CHEMICZNO - BIOLOGICZNY MISZ-MASZ to idealny przykład na to jak dobrze bawić się i uczyć!

Omawiane na zajęciach zagadnienia korespondują z programem nauczania, a  aktywizujące metody pracy i możliwość samodzielnego  wykonywania doświadczeń sprzyjały powtórzeniu materiału programowego do egzaminu gimnazjalnego i pogłębianiu zainteresowań naukowych uczniów. Doświadczenia uczniowie wykonywali pod okiem nauczycieli biologii i chemii z liceum. Wyjazd uczniów zorganizowały: wychowawczyni pani A. Bombrych i pani Dyrektor D. Osowska.

  • Witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Józefa Chełmońskiego w Błędowie!

  • |
  • REALIZUJEMY PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ "NOWA JAKOŚĆ EDUKACJI W GMINIE CHĄŚNO". WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA: 509.157,60 ZŁ