Tutaj powinien być opis

Warsztaty z panią Marią Radosiewicz

W poniedziałek 12 marca 2018 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej im. Józefa Chełmońskiego w Błędowie gościły twórczynię ludową Panią Marię Radosiewicz z Łowicza,  która z tej okazji założyła samodzielnie przez siebie uszyty strój ludowy. Pani Maria jest artystką regionalną podtrzymującą min. tradycję wykonywania wycinanek i lalek łowickich oraz  kwiatów z krepiny oraz bibuły.

Na początku spotkania Pani Maria  opowiadała  najmłodszym  o  swoich  zainteresowaniach i pasji związanej  z kultywowaniem tradycji łowickich. Następnie dzieciaki  pod czujnym okiem twórczyni, uczyły się wykonywać wiosenne krokusy z kolorowej krepiny oraz bibuły. Okazało się to nie takie proste. Małe rączki nie zawsze radziły sobie ze skręcaniem bibuły. Niejednokrotnie potrzebna była pomoc dorosłych. Jednak dzięki wspólnym wysiłkom udało się!  Własnoręcznie  wykonane  przez  dzieci  kolorowe  bukiety  z krokusów prezentowały się wspaniale.  Wspólna praca w małych zespołach sprawiła paniom wychowawczyniom  i przedszkolakom dużo radości. Spotkanie było bardzo  pouczające oraz zachęcające do tworzenia w przedszkolu oraz domu własnych kwiatów wiosennych. Dzięki takim warsztatom przedszkolaki doskonaliły swoje umiejętności plastyczne .

  • Witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Józefa Chełmońskiego w Błędowie!

  • |
  • REALIZUJEMY PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ "NOWA JAKOŚĆ EDUKACJI W GMINIE CHĄŚNO". WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA: 509.157,60 ZŁ