Tutaj powinien być opis

Świąteczne spotkanie z literaturą

    W czwartek 21 grudnia dziewczynki z klasy siódmej ( Wiktora Płuska i Aleksandra Wilk) przygotowały dla swoich młodszych kolegów z klas 0 – III kolejne spotkanie z literaturą. Ponieważ to okres przedświąteczny tym razem zaprosiły do wysłuchania pięknej baśni Hansa Christiana Andersena Dziewczynka z zapałkami. Aby uatrakcyjnić odbiór uczennice przygotowały prezentację multimedialną i jedna wcieliła się w postać tytułowej Dziewczynki. Dzieci z zainteresowaniem słuchały baśni i chętnie odpowiadały na zadawane pytania.

     Baśń bez wątpienia była niezwykle poruszająca, smutna, ale z mądrym przesłaniem.
Na zakończenie spotkania starsze koleżanki  przypomniały, że wokół nas jest wielu potrzebujących i samotnych ludzi, którym może pomóc każdy, również dziecko, i nie potrzeba do tego znaczących środków finansowych. Była to wspaniała  lekcja nie tylko kontaktu z książką, ale przede wszystkim uczyła wrażliwości i przypominała, że w ten świąteczny czas nikt nie powinien być samotny.
       Akcja biblioteki szkolnej trwa już trzeci rok i nadal cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno słuchaczy, jak i chętnych do czytania jest coraz więcej.

 

 

  • Witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Józefa Chełmońskiego w Błędowie!

  • |
  • REALIZUJEMY PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ "NOWA JAKOŚĆ EDUKACJI W GMINIE CHĄŚNO". WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA: 509.157,60 ZŁ