Tutaj powinien być opis

Najmłodsi w Płocku

W dniu 29 listopada dzieci 4 i 5 letnie z Oddziału Przedszkolnego oraz uczniowie kl. II i III wraz z wychowawcami G. Rajewską, A. Muras, Z. Laskowską, B. Pawlina – Pietrzak i rodzicami M. Szachogłuchowicz, M. Myszewską i K. Sztarbałą byli na wyciecze w Płocku.

O godzinie 10.00 przedszkolaki i klasa druga obejrzały w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego spektakl pt. „Kopciuszek”. Jest to jedna z najbardziej znanych i lubianych baśni dla dzieci. Uwagę przyciąga bogata scenografia, piękne stroje oraz muzyka taniec aktorów zachwycił naszych widzów. Z dużym zainteresowaniem oglądały przedstawienie pomimo iż wszystkim dobrze jest znana historia Kopciuszka. Widzowie przekonują się, że przez dobroć, uczciwość i pracowitość można odmienić swój los.

W czasie, gdy młodsi uczniowie oglądali spektakl „Kopciuszek”,  uczniowie klasy III pojechali do kina Przedwiośnie na film animowany Coco, zrealizowany w technice 3D. Fabułą filmu była niesamowita historia dwunastoletniego chłopca, Miguela Rivery, który marzył o karierze muzycznej. Niesamowite było to, że magicznym zbiegiem okoliczności Miguel przeniósł się do Świata Umarłych, w którym spotkał swoich przodków. Wszystko, co tam przeżył, przyczyniło się do wyjaśnienia wydarzeń z przeszłości rodziny chłopca. A my mogliśmy zastanowić się nad tym, co w życiu człowieka stanowi najwyższą wartość: sława, pieniądze, a może rodzina i przyjaciele?

Później wszyscy udaliśmy się do Centrum Zabaw Happy Parku do Stróżewka. Miłe wrażenia zrobiła na nas pani, która przywitała naszą grupę i oznajmiła o umowach i zasadach jakie panują podczas pobytu w Sali zabaw. Niezwykłą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu rur, przejść, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami. Wysoka zjeżdżalnia znajdowała się w samym szczycie konstrukcji i nie brakowało dzielnych i odważnych, aby ją pokonać. W trakcie pobytu w centrum zabaw ciekawą niespodzianką okazało się malowanie buziek przez panie prowadzące całą zabawę. Dzieciaki z wielką chęcią znajdowały sobie zajęcie korzystając także z mini pojazdów, dmuchanych skakańców, armatek na piłeczki, elektronicznych samochodów, koników oraz maczug i automatów. Każdy kto poczuł zmęczenie mógł skorzystać z zacisznego kącika malucha w którym można było odpocząć.

W czasie spędzonego na aktywnych zabawach ruchowych każde dziecko zjadło w bufecie ciepły posiłek. Pobyt bardzo szybko dobiegł końca i nadszedł czas pożegnania się z tym magicznym i bajkowym miejscem. O godzinie 17.00 pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wróciliśmy do domu.

  • Witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Józefa Chełmońskiego w Błędowie!

  • |
  • REALIZUJEMY PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ "NOWA JAKOŚĆ EDUKACJI W GMINIE CHĄŚNO". WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA: 509.157,60 ZŁ