Tutaj powinien być opis

„Żółty jesienny liść tyle mi opowiedział…”

To myśl przewodnia montażu słowno - muzycznego przygotowanego przez uczniów klasy trzeciej i drugiej gimnazjum oraz klasy siódmej pod okiem pani Alicji Bombrych i pani Marty Czerwińskiej. Spotkanie z jesienią w wierszach, piosenkach i tańcu odbyło się 28 listopada 2017r. Młodzież swymi wystąpieniami przekonała, że jesień jest piękną i kolorową porą roku, a jesienny smutek i chandra dopada tylko tych, którzy nie mają pasji, nic ich nie interesuje, nie potrafią zachwycać się tym co tu i teraz. Chociaż jesień to czas zadumy, melancholii i wspomnień, pobudzanych szumem opadających liści i deszczu uderzającego o szyby, to korzystając z rad występujących  na scenie, można przecież poczytać poezję, posłuchać muzyki, powspominać, a może i nam piękno i nostalgia jesieni przyniesie natchnienie. Okazuje się, że przy nostalgicznej jesiennej muzyce można tańczyć, co udowodnili gimnazjaliści  z klasy trzeciej kołysząc się w rytm muzyki do Wspomnienia Tuwima w wykonaniu Cz. Niemena i zachęcając do uśmiechu, radości śpiewając piosenkę Z uśmiechem przez jesień. W projekcie uczniowie wykorzystali wiersze i piosenki wybitnych twórców literatury, kompozytorów, muzyków. Pozostałe elementy występu i scenografii  to pomysły uczniów klasy trzeciej inspirowane wskazówkami opiekunów. Opowieści żółtego jesiennego liścia oprócz całej społeczności szkolnej wysłuchali również zaproszeni uczniowie z klasy siódmej z Mastek wraz z Panią dyrektor Katarzyną Rokicką oraz  rodzice naszych uczniów. Występ bardzo się wszystkim podobał o czym świadczą długie brawa i podziękowania ze strony Pani dyrektor Doroty Osowskiej, Pani dyrektor Katarzyny Rokickiej i Przewodniczącej rady rodziców Pani Łucji Sieroty. Dla występujących na scenie uczniów rodzice przygotowali owoce, kanapki i cukierki. Młodzież i opiekunowie młodych artystów bardzo serdecznie dziękują rodzicom za poczęstunek.

  • Witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Józefa Chełmońskiego w Błędowie!

  • |
  • REALIZUJEMY PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ "NOWA JAKOŚĆ EDUKACJI W GMINIE CHĄŚNO". WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA: 509.157,60 ZŁ