Tutaj powinien być opis

Gminny Konkurs Ortograficzny

W miesiącu listopadzie 2017 roku w Szkole Podstawowej w Błędowie zostały przeprowadzone wśród uczniów klas: V-VII eliminacje do Gminnego Konkursu Ortograficznego, które miały wyłonić po dwie osoby z klasy V, VI i VII do etapu międzyszkolnego. Na etapie szkolnym najlepsi okazali się uczniowie: Zuzanna Kowalska i Maja Rusek z klasy V, Karolina Wojda i Szymon Jabłoński z klasy VI, Aleksandra Kołaczyńska i Aleksandra Wilk z klasy VII. Osoby te zakwalifikowały się do etapu międzyszkolnego konkursu, który odbył się 28 listopada w Szkole Podstawowej w Błędowie i polegał na napisaniu przez każdego uczestnika, tj. 6 osób ze Szkoły Podstawowej w Błędowie i 6 osób ze Szkoły Podstawowej w Mastkach, dyktanda oraz popisaniu się znajomością polskiej ortografii poprzez rozwiązywanie rebusów, diagramów oraz uzupełnianie tekstów z lukami. Po wykonaniu wszystkich zadań Komisja Konkursowa w osobach nauczycielek języka polskiego z obu szkół biorących udział w konkursie: Anny Dzięgielewskiej ze Szkoły Podstawowej w Mastkach i Ewy Pniewskiej ze Szkoły Podstawowej w Błędowie, wyłoniła laureatów w trzech kategoriach z obu szkół.

            Wyniki przedstawiają się następująco:

-          W kategorii klas piątych I miejsca zajęły:

Zuzanna Kowalska z Błędowa

Aleksandra Siekiera z Mastek

-          W kategorii klas szóstych I miejsca zajęli:

Szymon Jabłoński z Błędowa

Maria Witkowska z Mastek

-          W kategorii klas siódmych I miejsca zajęły:

Aleksandra Wilk

Marta Fijałkowska.

Wszyscy uczniowie z obu szkół otrzymali nagrody książkowe, pamiątkowe dyplomy
oraz słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej
w Błędowie, które wręczała dyrektor błędowskiej szkoły – Dorota Osowska.

Po zmaganiach konkursowych uczniowie zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez mamy ze szkoły w Błędowie.

            Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy.

 

  • Witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Józefa Chełmońskiego w Błędowie!

  • |
  • REALIZUJEMY PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ "NOWA JAKOŚĆ EDUKACJI W GMINIE CHĄŚNO". WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA: 509.157,60 ZŁ