Tutaj powinien być opis

„Jeśli nie chcesz mojej zguby, krokodyla daj mi luby”

20 listopada 2017r. uczniowie klasy trzeciej i drugiej gimnazjum oraz klasy siódmej obejrzeli komedię „Zemsta” hrabiego Aleksandra Fredry. Sztukę w Teatrze Muzycznym w Łodzi wystawili aktorzy Nowego Teatru ze Słupska. Utwór choć od pokoleń jest żelazną pozycją w kanonie lektur szkolnych, to nadal bawi oraz  śmieszy widza i czytelnika. Tak było i tym razem. Aktorzy bardzo dobrze zagrali swoje role świetnie i oddali emocje towarzyszące bohaterom. Rejent Milczek i Cześnik Raptusiewicz na scenie okazali się takimi, jak przedstawił ich Fredro. Z kolei przechwalający się bezustannie Papkin w pewnym momencie zbiegł ze sceny, aby nawiązać większy kontakt z widownią, co bardzo się wszystkim podobało.  Stroje bohaterów,  rekwizyty i ciekawa scenografia nawiązywały do czasów, w których rozgrywała się fredrowska historia i tym samym doskonale uzupełniały sztukę. Szybka i wartka akcja nie pozwalała się nudzić. Niewątpliwie świetny zespół aktorski zasłużył na duże brawa, bo spektakl wszystkim bardzo się podobał, nawet tym zagorzałym przeciwnikom wyjazdów do teatru. Na spektakl pojechało również sześcioro rodziców. Wyjazd zorganizowała pani Alicja Bombrych.

  • Witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Józefa Chełmońskiego w Błędowie!

  • |
  • REALIZUJEMY PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ "NOWA JAKOŚĆ EDUKACJI W GMINIE CHĄŚNO". WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA: 509.157,60 ZŁ