Tutaj powinien być opis

Śniadanie daje moc!

W dniu 8 listopada 2017r. dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz kl. II
i kl. III pod okiem swoich wychowawców: p. Grażyny Rajewskiej, p. Henryki Kośmider, p. Alicji Muras i p. Zofii Laskowskiej włączyły się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Aby zwiększyć świadomość dzieci na temat roli zdrowego odżywiania nasza szkoła już po raz kolejny włączyła się do wyżej  wspomnianej akcji.

 W przygotowaniach, podobnie jak w latach ubiegłych, wsparli nas rodzice przekazując produkty na zdrowe śniadanie oraz przedstawiciele rodziców aktywnie i z dużym zaangażowaniem pomagający osobiście.

 Uczniowie najpierw założyli odpowiednie stroje (fartuszki i chusteczki), umyli ręce, następnie przygotowywali, a potem wspólnie spożywali drugie śniadanie.

Na naszych szkolnych „śniadaniowych stolikach” znalazły się kolorowe kanapki, jogurty, owocowe szaszłyki, sałatki. Do przygotowania zdrowego śniadania wykorzystaliśmy również owoce i warzywa, które dzieci dostają w szkole.

W trakcie przygotowania zdrowego śniadania dzieci dowiedziały się również, jak należy nakrywać do stołu, w jaki sposób jeść przygotowane smakołyki, a przede wszystkim o roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Zdrowe śniadanie daje siłę i energię do nauki i zabawy. Uczniowie lepiej koncentrują się na wykonywanych zadaniach. Uświadamiano również dzieciom, że ważne jest również, aby jeść pięć posiłków w ciągu dnia, o stałych porach i bez pośpiechu. Powinno się systematycznie sięgać po nabiał, ryby oraz ciemne pieczywo zamiast bułek pszennych. Należy unikać napojów gazowanych, słodyczy i chipsów smażonych na niezdrowych tłuszczach, które szkodzą zdrowiu. Wspomniano również o konieczności ruchu i codziennym pobycie na świeżym powietrzu.

Akcja była dla uczniów wspaniałą zabawą oraz integracją, zwiększyła  ich świadomość na temat zdrowego odżywiania. Wszystkie dzieci biorące udział w akcji z apetytem zjadały przygotowane posiłki utwierdzając się w przekonaniu, że zdrowe jedzenie może być pyszne.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu zdrowego śniadania. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do Mam, które uczestniczyły w jego przygotowaniu i przebiegu – wychowawcy. 

  • Witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Józefa Chełmońskiego w Błędowie!

  • |
  • REALIZUJEMY PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ "NOWA JAKOŚĆ EDUKACJI W GMINIE CHĄŚNO". WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA: 509.157,60 ZŁ